Vyhľadať
Close this search box.

Vinárstvo ASTORIA

Vinárstvo Astoria

Vinárstvo Astoria založili v roku 1987 bratia Paolo a Giorgio Polegato. Vinice tohto vinárstva sa rozprestierajú v oblasti, ktorá je srdcom regiónu Prosecco, v malebných kopcoch medzi mestami Conegliano a Valdobbiadene, v severovýchodnom Taliansku. Táto oblasť je známa svojimi ideálnymi klimatickými a geologickými podmienkami pre pestovanie hrozna vysoko kvalitného šumivého vína.

Vinárstvo Astoria sa zameriava na výrobu širokého sortimentu vína, s hlavným dôrazom na Prosecco. Vďaka kombinácii moderných techník a tradičného remeselného prístupu k výrobe vína sa vinárstvo Astoria stalo jedným z vedúcich producentov Prosecca a iných talianskych vín, ktoré sú známe svojou kvalitou a inováciou.

Niekoľko charakteristík, ktoré vystihujú produkty vinárstva Astoria:

  • Dôraz na kvalitu: Astoria je známa svojím záväzkom voči kvalite, od starostlivého výberu hrozna až po procesy fermentácie a dozrievania. Prosecco z vinárstva často získava ocenenia a uznanie v medzinárodných súťažiach.
  • Inovácia a udržateľnosť: Okrem tradičných metód sa Astoria venuje aj inováciám v oblasti vinárstva a udržateľnosti. Toto zahŕňa moderné metódy spracovania, zameranie na environmentálnu udržateľnosť a minimalizáciu vplyvu na životné prostredie.
  • Široká ponuka produktov: Kým Prosecco je hlavným produktom, Astoria ponúka aj radu ďalších vín vrátane červených, bielych, ružových a dezertných vín, ako aj špeciálnych edícií alebo limitovaných sérií.
  • Medzinárodný rozmer: Vína od Astoria sa exportujú po celom svete a spoločnosť má silnú medzinárodnú prítomnosť.
  • Kultúrna angažovanosť: Astoria často podporuje kultúrne a športové podujatia (Giro d‘Italia). Spojenie medzi vínom a umením je pre Astoriu dôležitým aspektom marketingu a brandingu.

Na záver vieme vyzdvihnúť unikátnosť vinárstvo Astoria, ktoré pokračuje vo svojom poslaní ponúkať vysokokvalitné produkty, pričom si udržiava dedičstvo a tradíciu talianskeho vinárstva, kombinované s modernými a inovatívnymi postupmi, ktoré odrážajú dynamiku a vášeň, ktorú vkladajú do svojich vín.